Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Eleganckie komody i szafki w naszych domach

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jednym z najprostszych sposobów na to, aby w naszych domach znaleźć miejsce na ubrania, pościele czy drobne przedmioty są komody i niewielkie szafki. Dzisiaj ich olbrzymia różnorodność zaskakuje i sprawia, że często czujemy się nieco przytłoczeni wyborem. Jakie rozwiązania proponują topowi producenci? Co obecnie jest najmodniejsze? Podpowiadamy!

Komody w stylu retro

Jeszcze do niedawna komody kojarzyły nam się z nudnymi, ale i niezbędnymi meblami, które pozwalałby na zwiększenie ilości przestrzeni do przechowywania. Dzisiaj komody projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami, co pozwala na zaaranżowanie przestrzeni sypialni czy salonu w wymarzony sposób. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się komody drewniane, często stylizowane na modę retro. Komody takie tworzone są z naturalnego, litego drewna, więc nie musimy martwić się o ich trwałość czy parametry techniczne. Uwagę przyciągają bogate zdobienia – najczęściej są to ozdobne fronty wysuwanych szuflad czy otwieranych szafek, ale również ażurowe mozaiki, które sprawiają, że mebel staje się znacznie lżejszy optycznie. 

Dużym zainteresowanie cieszą się również komody vintage, osadzone na wąskich nóżkach nieco wychodzących poza obręb komody. Miejsce do przechowywania to trzy lub cztery proste szuflady – mebel cechuje doskonała geometria i dopasowanie kolorów. Szeroki wybór komód vintage znaleźć można na stronie notodo.pl

Komoda z naturalnego drewna czy z płyt meblowych?

Szukając idealnej komody często zastanawiamy się, co będzie lepsze: naturalne, lite drewno, czy może płyty meblowe. Z pewnością naturalne drewno prezentuje się znacznie lepiej, jeśli jednak zależy nam na funkcjonalności idącej w parze z atrakcyjną ceną wybierzmy meble wykonane z płyt meblowych. Są one trwałe, nieco lżejsze niż meble z naturalnego drewna. 

Comments are closed.

live url lowysalon.com -satori.org