Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jakie szafki kuchenne?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szafki kuchenne stanowią podstawę wyposażenia każdego pomieszczenia. Ich odpowiednie ułożenie będzie miało wpływ na funkcjonowanie. Nie można o tym zapominać, jeżeli chcemy cieszyć się ergonomicznością w kuchni.

Szafki kuchenne i ich podział

Szafki kuchenne w zdecydowanej większości przypadków dzieli się na górne oraz na dolne. Dlaczego tak jest? Po części jest to spowodowane tym, aby w lepszy sposób dokonać podziału produktów, rzeczy, jakie będą przez nas użytkowane w kuchni. Niektóre produkty używane są przez nas częściej, jak chociażby chlebak, czy też sztućce, a inne rzadziej – gofrownica, blachy do pieczenia ciasta, itd. Pamietajmy o tym, jeżeli będziemy planowali ułożenie poszczególnych rzeczy w szafkach. U góry są rzeczy, których rzadziej używamy, a na dole te, których używamy częściej. 

Czy są nam potrzebne szuflady?

W zdecydowanej większości kuchni, szuflady są jak najbardziej przydatne. Przy czym warto wyposażyć je w organizery, dzięki czemu łatwiej będzie zapanować nad ich zawartością. W obecnych czasach bez problemu zakupić można specjalne separatory do szuflad, które pomagają chociażby utrzymać w porządku wszystkie przyprawy, galaretki, czy też inne produkty, jakie trzyma się w szufladach. Ich zaletą jest to, że zawsze można je dopasować do wielkości pojemników, jakie często przechowujemy w szufladach. Do miejsca, gdzie przechowujemy sztućce przydadzą się specjalne pojemniki, które pomogą wszystko utrzymać w odpowiednich przegrodach, bez zbędnego bałaganu. 

Comments are closed.