Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Liposukcja laserowa – co daje odsysanie tłuszczu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu to jeden z najczęstszych problemów związanych z sylwetką, z jakimi zgłaszają się pacjenci do klinik medycyny estetycznej. Liposukcja laserowa pozwala szybko uporać się z miejscową otyłością i wyszczuplić ciało. Co należy wiedzieć o tej metodzie modelowania sylwetki?

Liposukcja laserowa – co to za zabieg?

Liposukcja laserowa pozwala na bezpośrednią redukcję tkanki tłuszczowej. Oznacza to w dużym uproszczeniu, że zabieg polega na przerwaniu ciągłości skóry i usunięciu określonej ilości podskórnego tłuszczu z organizmu. Zastosowanie technologii laserowej umożliwiło zmniejszyć inwazyjność procedury do minimum. Urządzenie do liposukcji laserowej składa się z lasera diodowego o długości fali 1470 nm, dwóch pomp ssących oraz zintegrowanej pompy perystaltycznej do podawania znieczulenia.

Jest to doskonała alternatywa dla klasycznej liposukcji, obarczona znacznie mniejszym ryzykiem powikłań. Zaletą zabiegu laserowego jest to, że pozyskany w ten sposób tłuszcz można ponownie wykorzystać podczas zabiegu lipotransferu, czyli przeszczepu tkanki tłuszczowej. Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie, około 95% komórek tłuszczowych pozyskanych podczas procedury zachowuje wysoką żywotność, dzięki czemu nadają się do wypełniania bruzd i zmarszczek, a nawet do delikatnego powiększenia biustu lub pośladków.

Jak wygląda zabieg liposukcji laserowej?

Liposukcję laserową wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Procedurę przeprowadza doświadczony chirurg. Pierwszym krokiem jest aplikacja środka uśmierzającego ból przez niewielkie nacięcia w skórze. Następnie, w te same miejsca wprowadza się sondę zakończoną laserem diodowym, który rozbija tkankę tłuszczową i przekształca ją w półpłynną emulsję, która w bezpieczny sposób usuwana jest za pomocą specjalnej pompy. Nerwy i naczynia krwionośne pozostają przy tym nienaruszone.

Liposukcja laserowa wymaga krótkiej rekonwalescencji, jednak obywa się bez hospitalizacji. Pacjent wraca do domu i najważniejsze, co musi robić, to nosić kostium uciskowy przez 24 godziny na dobę. Można je zdjąć dopiero po około miesiącu. Jest to niezbędne dla prawidłowego wymodelowania ciała po usunięciu tkanki tłuszczowej.

Pierwsze efekty odsysania tłuszczu

Liposukcja laserowa to zabieg, który zazwyczaj wykonuje się jednorazowo. Podczas jednego zabiegu usuwa się taką ilość tkanki tłuszczowej, która umożliwia osiągnięcie optymalnych efektów. Po ustąpieniu obrzęku i zakończeniu rekonwalescencji, czyli już kilka tygodni po liposukcji, można zauważyć pozytywne efekty jej działania. Następuje wyraźne zmniejszenie obwodów ciała. Dodatkowym efektem działania lasera diodowego jest ujędrnienie i poprawa sprężystości skóry w miejscu poddawanemu liposukcji. Obszar pozabiegowy goi się bardzo szybko, a skóra staje się jędrna i napięta. Dzięki niskiej inwazyjności liposukcję laserową stosuje się nie tylko w celu wyszczuplenia brzucha, ale też redukcji podwójnego podbródka. Warto pamiętać, że zabieg ten nie jest metodą odchudzania. Liposukcja skierowana jest do osób o prawidłowej masie ciała lub z lekką nadwagą, zmagających się z problemem nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej. 

Liposukcja w połączeniu z lipotransferem pozwala na osiągnięcie dwóch, często współistniejących ze sobą celów: wyszczuplenia ciała oraz wypełnienia i podniesienia wybranych obszarów, np. biustu czy pośladków.

Jeśli rozważasz liposukcję laserową, ta strona zawiera więcej informacji na temat profesjonalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Comments are closed.