Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Okna aluminiowe czy PCV – stolarka okienna do domu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Stolarka okienna to ogromne możliwości, jeżeli porówna się ją do tego, co było jeszcze kilkanaście lat temu. Jakie okna będą najlepsze dla domu? Okna aluminiowe czy PCV? Pod uwagę należy wziąć wiele czynników, jeżeli będziemy chcieli kupić dobrej jakości okna dla domu.

Okna aluminiowe czy PCV – czy plastik może być dobry?

Pomimo tego, że technologia poszła tak mocno do przodu, nadal jest wielu niedowiarków, którzy twierdzą, iż okna plastikowe nie są niczym dobrym. Oczywiście, jest to błędna informacja. Okna z tworzywa sztucznego najczęściej wykonane są z pięciu komór, dzięki czemu charakteryzują się one wysoką izolacyjnością cieplną. Chociaż, warto wspomnieć, że w niektórych miejscach można spotkać okna składające się z sześciu komór. Do tego są to okna, które cechują się wysoką izolacyjnością akustyczną. Ich minusem jest to, że nie są one tak mocno stabilne, jak okna aluminiowe lub drewniane. 

Aluminiowe okna do kupienia

Aluminiowe okna znane są z tego, że są wytrzymałe, a do tego są trwałe. Ich dużym atutem jest to, że dzięki nim można stworzyć naprawdę ogromne przeszklenia. Nic więc dziwnego, że tak chętnie korzysta się w nich w wielkich centrach handlowych, czy też w biurowcach. Mówi się, że jest to aluminium, ale w zdecydowanej większości przypadków strona wewnętrzna to drewno lub plastik. Strona zewnętrzna pokryta jest z warstwą metalu. Dzięki temu są one chronione przed wszystkimi czynnikami atmosferycznymi. Okna aluminiowe czy PCV – nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie odnośnie tego, które okna są lepsze. 

Comments are closed.