Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Profesjonalne wyposażenie kuchenne w naszym domu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeszcze do niedawna wysokiej jakości garnku kuchenne były domena wyłącznie profesjonalnych restauracji czy kuchni hotelowych. Dzisiaj zestawy garnków wysokiej klasy możemy mieć na własność – przekonują producenci i designerzy. Nowoczesne garnki kuchenne wykonane z trwałych materiałów pozwolą na realizowanie największych kulinarnych wyzwań i sprawią, że codzienne gotowanie będzie przyjemnością. 

Jakie garnki wybrać?

Zestawy garnków dostępne w sklepach zaskoczą nas od wieloma względami: projektanci i producenci proponują nam komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów, przez co bez trudu dobierzemy zestaw dopasowany do naszych potrzeb. Współcześnie garnki tworzone są najczęściej ze stali nierdzewnej 18/10 – to rekomendowane tworzywo, zabezpieczone przed działaniem wilgoci, rdzą, odkształcaniem czy wysokimi temperaturami. Garnki stalowe posiadają specjalne dyski wbudowane w dno – zadaniem dysków jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka – przekłada się to na szybsze przygotowywanie potraw oraz na oszczędność energii. Zestawy garnków uzupełnione są o liczne dodatki, wśród których wymienić należy przede wszystkim pokrywki – są one tworzone ze szkła hartowanego, a niewielkie odpowietrzniki pozwolą na odparowywanie nadmiaru pary wodnej. 

Patelnia do zadań specjalnych 

W kuchni, poza garnkami, nie może zabraknąć profesjonalnej patelni. W szerokim wachlarzu produktów warto postawić na patelnie ceramiczne. Dno patelni tego typu wyściełają powłoki ceramiczne, których zadaniem jest minimalizowanie przywierania pokarmów do dna, jak również umożliwienie smażenia na niewielkiej ilości tłuszczu. Nowoczesne patelnie posiadają profilowane, antypoślizgowe rączki, które pozwolą na bezpieczne podnoszenie czy przenoszenie naczynia. 

Comments are closed.