Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Rozwód i podział majątku – czy adwokat okaże się pomocny?

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Rozwody są dzisiaj jednymi z najczęściej prowadzonych spraw przed polskimi sądami. Duży odsetek rozpadu małżeństw dotyczy przede wszystkim par, których staż pożycia nie przekracza pięciu lat. Jak możliwe jest przygotowanie się do rozwodu? Jak w praktyce wygląda sprawa rozwodowa?

Skomplikowane sprawy rozwodowe

Sprawy rozwodowe mogą ciągnąć się miesiącami – przekonują pracownicy kancelarii adwokat-katowice.pl. Sytuacje takie mają miejsce przede wszystko wtedy, kiedy małżonkowie doczekali się zarówno wspólnego potomstwa, jak i zgromadzili wspólny majątek. Sąd musi przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo i komfort dzieci – to ich dobro jest tu najważniejsze. Istotne jest ustalenie opieki, widzeń z drugim rodzicem, nierzadko również zasądzenie alimentów. Kolejnym krokiem jest podział majątku – w wielu przypadkach sądy zlecają pracę nad podziałem mediatorom, którzy wraz z parą opracowują plan działania na tym polu. Problem pojawia się, kiedy małżonkowie nie chcą współpracować między sobą, a dobro dziecka schodzi na dalszy plan. Sytuacji takich jest wiele, co dodatkowo utrudnia szybkie i sprawne orzekanie.

Czy warto zatrudnić adwokata?

Osoby przygotowujące się do rozprawy rozwodowej w sądzie coraz częściej decydują się na zatrudnienie profesjonalnego adwokata. Specjalista ten musi jednak najpierw zapoznać się z rodzajem sprawy i bezstronnie ją ocenić, jednocześnie oceniając szanse na powodzenie w sądzie. Adwokat wskaże ścieżki działania, jakie daje prawo, które pozwolą na osiągnięcie danych korzyści i pomoże w dążeniu do nich. Zadaniem adwokata jest przede wszystkim obrona dobrego imienia swojego klienta i odwodzenie go od kroków, które mogą pogorszyć jego sytuację prawną. Obecność adwokata na Sali sądowej to również większe poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

 

 

Comments are closed.