Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Wybierz najlepsze ubezpieczenie samochodu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Własny samochód daje olbrzymi komfort, szczególnie dla mieszkańców mniej zurbanizowanych stref czy też osób prowadzących aktywny tryb życia. Posiadacze samochodu powinni być jednak świadomi ciążących na nich obowiązków – poza corocznymi przeglądami ważne jest też ubezpieczenie samochodu. Jakie opcje ubezpieczenia są obowiązkowe, a jakie możemy wybrać sami?

Ubezpieczenie samochodu – obowiązkowe ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to obowiązkowe ubezpieczenie samochodu w Polsce. Polisa taka chroni nas przed kosztami napraw szkód wyrządzonych z naszej winy. Polisa odpowiedzialności cywilnej pozwala na pokrycie kosztów naprawy innego samochodu, jak również na pokrycie odszkodowania dla innych kierowców, pieszych czy rowerzystów. Takie ubezpieczenie samochodu zakupimy w towarzystwach ubezpieczeniowych – jest to jedna z najczęściej wykupywanych polis. Niezwykle istotne jest to, że polisa ta nie ma stałej ceny – kwota ubezpieczenia może zmieniać się przez wiele czynników. Wśród najważniejszych wymienia się nasz wiek i doświadczenie za kierownicą liczone w latach, jak również wiek i markę samochodu, posiadane zniżki. Polisa jest ważna rok – po tym czasie musimy zakupić kolejną, najlepiej z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia. 

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu – autocasco

Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie przeznaczone dla pojazdów mechanicznych. Zadaniem polisy jest ochrona samochodu przed zniszczeniem, kradzieżą czy uszkodzeniem. Ze względu na to, że autocasco jest dobrowolne, towarzystwa ubezpieczeniowe pozwalają na sporą dowolność w zakresie ubezpieczenia – nie pozostaje to bez wpływu na wysokość płaconej składki. Decydując się na zakup autocasco zwróćmy uwagę na zakres ochrony samochodu oraz na wyłączenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeniowego.  

Comments are closed.