Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Funkcjonalna i elegancka kuchnia – jaki styl wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Możliwości na wykreowanie niebanalnej kuchni jest bez liku – poszukując inspiracji na aranżację tego wnętrza, warto zwrócić uwagę na najpopularniejsze trendy. Doświadczeni projektanci przedstawią oryginalne propozycje, które całkowicie zmienią odbiór kuchni i sprawią, że gotowanie będzie przyjemnością.

Kuchnia nowoczesna – zwarta i praktyczna bryła

Nowoczesna kuchnia to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań do aranżacji wnętrza. Nowoczesne kuchnie cechuje zwarta, jednolita bryła, zabudowa pod sam sufit, możliwość wykorzystania mebli pod zabudowę sprzętów AGD. Kuchnie nowoczesne utrzymywane są najczęściej w jasnych kolorach. Lśniące, gładkie fronty odbijają światło, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się optycznie większe.

Kuchnia w stylu loft z dekorami imitującymi drewno

Jedną z najczęściej wpisywanych fraz w wyszukiwarkę internetową jest kuchnia drewno – inspiracje na meble kuchenne z wykorzystaniem drewna znaleźć można bez problemu. Kuchnie, w których łączy się gładkie fronty z dekorami imitującymi naturalne drewno świetnie sprawdzają się w stylistyce loftowej oraz skandynawskiej. Szeroki wybór dekorów drewnianych daje rewelacyjne możliwości związane z aranżacją wnętrza. Precyzyjne odtworzenie faktury drzewa sprawia, że wnętrze prezentuje się zjawiskowo.

Kuchnia angielska w klasycznym stylu

Klasyczne kuchnie w stylu angielskim to jeden z ciekawszych trendów ostatnich lat. W kuchniach takich ważne są nie tylko meble, ale i niebanalne dodatki. Kuchnie angielskie utrzymane są najczęściej w bieli, którą przełamują eksponowane na przeszklonych półkach talerze i filiżanki, ale też ściereczki bawełniane, dekoracyjne kafle na ścianach. W kuchniach angielskich warto również wykorzystać stylizowane baterie kuchenne.

Comments are closed.