Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Modne i funkcjonalne kuchnie

Pinterest LinkedIn Tumblr

W dzisiejszych czasach kuchnie projektowane są w ten sposób, aby sprzyjały przy spędzaniu wspólnego czasu domowników. Obecne kuchnię nie tylko mają być funkcjonalne, ale również są eleganckie, zachwycają nowoczesnym designem.

Kuchnie otwarte na życie rodzinne

Czas na to, aby porzucić zamknięte, ograniczone pomieszczenia kuchenne, na rzecz otwartej przestrzeni. Czy tego typu rozwiązania są wygodne? Oczywiście, że tak, zapewniając więcej powierzchni, która powinna łączyć się ze sobą w sposób elegancki. Kuchnia połączona z salonem lub jadalnią (a nawet z salonem i jadalnią) zapewni komfort wszystkim domownikom, którzy chętniej będą ze sobą spędzać czas. Nawet podczas aranżacji warto pomyśleć o zacieśnianiu więzi rodzinnych.

Aranżacja otwartych przestrzeni

Kuchnie, które są otwarte na resztę domu są niezwykle funkcjonalne, ale wymuszają zachowanie pewnych zasad podczas aranżacji. Trzeba pamiętać o tym, aby całość została urządzona w sposób spójny. Co wcale nie oznacza, że w kuchni i w salonie muszą znajdować się te same meble. Wystarczy tylko zastosować jeden element wspólny, którym może być np. ta sama podłoga. Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych motywów, który pozwala na aranżację spójnych pomieszczeń. Zamiast podłogi, można postawić na jednolitą ścianę. Farby ceramiczne są dobrą propozycją, ponieważ wyróżniają się dużą trwałością. Można również wybrać…goły beton, cegły, które tak doskonale spisują się we wnętrzach industrialnych. Styl, który pięknie komponuje się z dużymi i małymi przestrzeniami. 

Comments are closed.