Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna antywłamaniowe – co musimy o nich wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jest wiele sposobów na to, aby skutecznie chronić się przed włamaniami do naszych domów czy mieszkań. Poza nowoczesnymi zamkami w drzwiach i systemami antywłamaniowymi, warto wybrać także okna antywłamaniowe. Jakie systemy są stosowane w oknach tego typu? Czy okna antywłamaniowe faktycznie są w stanie lepiej chronić nasze mienie?

Jak działają okna antywłamaniowe?

Z raportów policyjnych wynika, że do ponad 80% włamań do domów i mieszkań dochodzi poprzez podważenie drzwi balkonowych czy tarasowych. Chcąc zapobiec tego typu zajściom, warto postawić na okna antywłamaniowe. Szukając produktu dopasowanego do potrzeb, warto wiedzieć, że nowoczesne okna antywłamaniowe dzielone są na klasy od 1-6. Normy RC1 do RC6 pozwalają na określenie próby czasu włamania. Okna od RC1 do RC3 to klasyczne okna, które powinny zapobiec włamaniu przez przypadkowego intruza. W wyższych klasach okna chronią przed próbami forsowania takimi narzędziami jak łomy, elektronarzędzia. W najwyższej klasie okno powinno odpierać ataki przez 20 minut! Wybierając okna antywłamaniowe, pamiętajmy o tym, że okna takie powinny posiadać certyfikaty na wszystkie elementy konstrukcyjne!

Okna antywłamaniowe – przyjrzyj się im z bliska!

Jakie elementy wzbudzają największe zainteresowanie w przypadku okien antywłamaniowych? Z pewnością są to ukryte okucia, czy zawiasy ukryte wewnątrz luzów wrębowych. Dzięki zastosowaniu takiej budowy zawiasów nie można podważyć, tym samym wyciągnąć okna z zawiasów. Innym, chętnie stosowanym rozwiązaniem są klamki z kluczykami – kluczyk pozwala na zamknięcie okna z obu stron. Wiele osób decyduje się na kontaktrony, czyli niewielkie urządzenia zintegrowane z ościeżnicą i skrzydłem, które przewodzą prąd. Otwarcie okna zrywa obwód i uruchamia alarm.

Comments are closed.