Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna drewniane – najważniejsze cechy

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okna drewniane to produkt, który w obecnych czasach można bez problemu otrzymać. Zdecydowana większość salonów okiennych posiada tego typu produkty w swojej ofercie, zapewniając je klientom w atrakcyjnej cenie.

Okna drewniane – ogromne możliwości dla wielu klientów

Osoby, które dawno nie interesowały się stolarką okienną na pewno nie są w stanie powiedzieć, jakie dokładnie możliwości są w stanie zapewnić okna, których profile wykonane są z drewna. A warto chociażby powiedzieć, że drewno jest naturalnym materiałem, jakie można w dowolny sposób modelować. Dzięki temu istnieje możliwość zamówienia okien nie tylko kwadratowych lub prostokątnych, ale nawet takich o łukowatym sklepieniu. Z powodzeniem można zamówić okna, jakie mają nietypowe kształty. Na to pozwala właśnie drewno, które staje się coraz powszechniejszym materiałem do wykorzystania w wielu miejscach.

Dobra izolacyjność termiczna

To czym cechują się okna drewniane, to dobra izolacja termiczna. Dokładnie mówi o tym współczynnik przenikania ciepła. Oznacza się go na dwa sposoby:

  • Ug – samej szyby, 
  • Uw – całego okna.

Obydwa parametry są równie ważne. To dlatego na okna drewniane mówi się również okna ciepłe. Ponieważ to dzięki nim w domach można cieszyć się naprawdę dużą ilością ciepła. W szczególności, jeżeli mowa jest o okresie jesień-zima. Przy okazji warto również wspomnieć o tym, że za utrzymanie odpowiedniej ilości ciepła decyduje rama okienna, a dokładnie jej grubość. Im jest ona grubsza, tym korzystniej dla całego wnętrza. 

Comments are closed.