Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Oświetlenie wnętrz

Pinterest LinkedIn Tumblr

Oświetlenie wnętrz to element, który w głównej mierze będzie odpowiadał za wygląd całości mieszkania, domu. Musimy je dobrać odpowiednio, biorąc pod uwagę nasze preferencje i przeznaczenie danego pokoju – inaczej będzie wyglądało idealne oświetlenie dla kuchni, przedpokoju, salonu czy sypialni. Warto zapoznać się z nowymi trendami i połączyć je z praktycznością.

Oświetlenie dla domu

Kierując się odpowiednimi wskazówkami, jesteśmy w stanie samodzielnie zaprojektować idealne oświetlenie dla domu czy mieszkania. Należy pamiętać o ważnych kwestiach, takich jak: wybór żarówek, lamp, położenia światła, sposobie jego rozchodzenia się po pomieszczeniu i względach dekoracyjnych. Źródła światła mają być przyjemne dla oka, a także funkcjonalne.

Wydaje się to łatwą sprawą, ale żeby dokonać właściwego wyboru należy mieć minimalną wiedzę o świecie oświetlenia. Musimy pamiętać, że rodzaj światła definiują żarówki: żarowe, halogenowe, energooszczędne i ich moc. Dobrze też wiedzieć, jakie mamy rodzaje oświetlenia: ogólne, punktowe, dekoracyjne.

Sypialnia – jakie oświetlenie?

Sypialnia to jedno z najbardziej intymnych pomieszczeń w całym domu. To właśnie tutaj zrzucamy ze swoich barków cały stres i zmęczenie każdego dnia. To miejsce naszego snu, odpoczynku i relaksu. Warto zadbać o to, żeby światło współpracowało z naszą rutyną.

Idealnym, a nawet luksusowym rozwiązaniem w sypialni jest możliwość regulacji natężenia oświetlenia. Świetnie wpasują się tam lampy podłogowe, które same w sobie mają ściemniacze. Na stolikach nocnych powinniśmy zaaranżować oświetlenie punktowe – lampki nocne. Możemy wybrać takie, których abażur będzie tłumił światło. Świetnym i oryginalnym pomysłem będą też lampki ledowe, które mogą być zawieszone pod sufitem – pilotem sterujemy ich natężeniem, kolorem i barwą.

Kuchnia – jakie oświetlenie wybrać?

Wybór oświetlenia dla domu jest skomplikowaną sprawą. Dużo przeszkód może utworzyć kuchnia, w której się gotuje, piecz i często ma ona mały metraż, a jest zapchana po brzeg meblami. Okazuje się, że gra świateł może we wspaniały sposób powiększyć to pomieszczenie i sprawić wrażenie przestrzeni.

Do kuchni poleca się białe światło, dzięki któremu ludzkie oko jest bardziej wyczulone. Z łatwością zauważymy wtedy wszystkie nieczystości, czy ość w rybie podczas jej przygotowania. W kuchni nie sprawdzą się lampy podłogowe, gdyż zajmują one za dużo miejsca i często nie pasują wystrojem. Praktycznym wyborem są lampy sufitowe, które nie zwisają, a także te wbudowane w ścianę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Oswietlenie-175.html.

Comments are closed.