Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym

Pinterest LinkedIn Tumblr

Laserowe odmładzanie to sposób na mało inwazyjne poprawienie kondycji skóry. Poznaj zalety odmładzania twarzy laserem pikosekundowym.

Odmładzanie twarzy laserem – zalety zabiegu z użyciem technologii pikosekundowej

Laserowe odmładzanie twarzy to metoda, która polega na pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze. Większość laserów działa poprzez wywołanie efektu termicznego w skórze. Technologia pikosekundowa działa nieco inaczej. Poznaj zalety odmładzania twarzy laserem pikosekundowym na przykładzie urządzenia Discovery Pico.

Czym się charakteryzuje laser pikosekundowy?

Laser pikosekundowy jest udoskonalonym następcą laserów nanosekundowych. Podstawowa różnica między nimi polega na zmianie długości trwania impulsu energii świetlnej. W urządzeniach pikosekundowych jest on aż 1000 razy krótszy. Pozwoliło to na zmniejszenie inwazyjności zabiegu i skrócenie czasu rekonwalescencji. Jednocześnie moc lasera pikosekundowego jest nawet dwukrotnie wyższa niż innych laserów przeciwzmarszczkowych.

W Klinice Miracki w Katowicach skorzystasz z laserowego odmładzania skóry przy pomocy urządzenia Discovery Pico. Jest to laser neodymowo-yagowy, w którym zastosowano specjalną soczewkę frakcyjną, umożliwiającą skuteczne odmładzanie twarzy bez uszkadzania tkanek sąsiadujących. Discovery Pico emituje wiązkę światła o podwójnej długości 1064 nm i 532 nm, dzięki czemu pozwala na osiągnięcie optymalnych efektów.

Laser Discovery Pico działa, wysyłając ultrakrótkie impulsy energii i celując w obszary problematyczne, bez wywoływania efektu termicznego. Odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym opiera się na energii fotomechamicznej. Precyzyjna wiązka tego lasera pobudza znajdujące się w tkance fibroblasty do produkcji dwóch niezwykle ważnych dla jej odpowiedniego napięcia i elastyczności białek – kolagenu oraz elastyny. Równocześnie dochodzi do redukcji zmian barwnikowych i przebarwień, co powoduje wyrównanie kolorytu skóry.

Jak wygląda odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym?

Zabieg odmładzania twarzy laserem pikosekundowym wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Znieczulenie stosuje się w przypadku dużych obszarów oraz u osób o niskim progu bólu. W innych przypadkach nie jest ono konieczne, ponieważ w trakcie zabiegu skóra chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza. Lekarz powoli przesuwa głowicą lasera po skórze pacjenta, wykonując pojedyncze strzały. Na zakończenie na skórę nakładany jest krem o działaniu regenerującym i łagodzącym oraz filtr przeciwsłoneczny.

Chociaż impulsy energii są silnie skoncentrowane, działanie lasera jest delikatne dla naskórka – nie powoduje poparzeń, wiąże się z minimalnym dyskomfortem. Odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym nie wymaga rekonwalescencji. Po terapii może wystąpić tymczasowe zaczerwienienie i obrzęk, co powinno ustąpić w ciągu kilku godzin.

Efekty laserowego odmładzania twarzy

Zabieg laserem Discovery Pico pozwala na wyraźne odmłodzenie twarzy bez ingerencji igieł i skalpela. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zazwyczaj należy wykonać serię ok. 3-6 zabiegów. Rezultaty, jakich możesz się spodziewać po odmładzaniu twarzy laserem pikosekundowym to przede wszystkim:

  • redukcja zmarszczek,
  • ujędrnienie skóry,
  • wyrównanie kolorytu,
  • rozświetlenie cery.

Zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry – suchej, tłustej, mieszanej, wrażliwej, naczynkowej i dojrzałej. Odmładzanie twarzy laserem sprawdza się również jako zabieg profilaktyczny u osób, u których nie ma jeszcze wyraźnych skutków starzenia – wzmacnia skórę, poprawia jej napięcie i gęstość, dzięki czemu opóźnia pojawienie się pierwszych zmarszczek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat odmładzania laserowego, skontaktuj się ze specjalistami laseroterapii w katowickiej Klinice Miracki.  

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Comments are closed.

https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ https://motohigh.pl/2024/05/22/zakup-ubezpieczenia-samochodu-najczestsze-bledy/